Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2023 by GPIUTMD

 

Uczniowie klasy 4a z ZSP w Jaroszowie, na lekcjach historii poznawali tradycje, warunki życia i  edukacji swoich rówieśników z różnych rejonów świata.

Dzieci wykonały też prace plastyczne, przedstawiające dzieci w ich strojach regionalnych, w mundurkach szkolnych lub w naturalnym środowisku, w którym żyją, bawią się i wypełniają swoje obowiązki.

Janusz Korczak – Nasz Patron - mówił: „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku”. Twierdził, że miejsce dziecka jest w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi przekonaniami i dziecięcymi poglądami, aby podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji oraz przygotowywały się do dorosłego życia. Starał się zapewnić dzieciom beztroskie – co nie znaczy pozbawione obowiązków – dzieciństwo. Każde dziecko traktował poważnie i z każdym prowadził poważne dyskusje. 

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023