Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

Dzień 16 czerwca 2021r. był dla uczniów klas I – III naszej szkoły przepełniony radością, ponieważ w tym dniu dzieci pojechały na upragnioną integracyjną wycieczkę do Wrocławia.

Wspólnie z trzecioklasistami z PSP nr 2 w Strzegomiu, w ramach pracy Koła Przyjaciół Dzieci "COPERNICUS", działającego przy PSP nr 2, sfinansowanym przez Urząd Miejski w Strzegomiu. Celem wycieczki była integracja dzieci, profilaktyka uzależnień, promocja zdrowego stylu życia oraz poprawa społecznego funkcjonowania po długim czasie izolacji i wirtualnych kontaktach uczniów. Dzieci zwiedzały wrocławskie ZOO. Podziwiały tam ogromną ilość rozmaitych gatunków zwierząt, przepiękną rafę koralową, bujną roślinność. Ale największe wrażenie zrobiło na wszystkich „Afrikarium”, w którym dzieci zachwycały się różnorodnymi ekosystemami związanymi ze środowiskiem wodnym Afryki.

Po smacznym obiedzie i lodach w restauracji „Przystań ZOO” oraz zakupieniu pamiątek, wszyscy udali się na rejs statkiem turystycznym po Odrze, w trakcie którego wspólnie spędzali czas na odpoczynku i podziwianiu architektury Wrocławia od strony rzeki. Po dopłynięciu na Ostrów Tumski, gdzie czekali już przewodnicy, rozpoczęła się wędrówka Szlakiem Krasnoludków do najważniejszych i najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu.

Wyjazd udał się wyśmienicie. Dzieci wróciły zmęczone, ale pełne radości, przepełnione mnóstwem pięknych wrażeń.

Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia za możliwość aktywnego odpoczynku i umożliwienie powrotu do "normalności" w środowisku szkolnym.