Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2021 by GPIUTMD

Dnia 17 czerwca 2021 r. uczniowie z klas 4, 5, 6a i 6b z ZSP w Jaroszowie wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do zamku Stary Książ k. Wałbrzycha.

62 uczniów w upalny poranek przejechało dwoma autokarami do Świebodzic, aby od 600-letniego cisu „Bolko” rozpocząć wędrówkę ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, przełomem Pełcznicy do ruin starego zamku.

Wędrówkę rozpoczęto żółtym szlakiem, który wiedzie najpiękniejszym odcinkiem Wąwozu Książ. Uczniowie pokonali kolejne mostki, które są zawieszone kilkadziesiąt metrów nad rzeką Pełcznicą. Podziwiali wysokie, nawet na 80 metrów urwiska skalne. W jednym miejscu przechodzili przez wybity w skale, niewielki tunel. Właśnie stąd, widok na Pełcznicę był najpiękniejszy. Wędrówkę umilał szum wody i śpiew ptaków. Po drodze uczestnicy wycieczki spotykali tablice informacyjne przybliżające historię i przedstawiające bogactwo przyrody Książańskiego Parku Krajobrazowego. W wesołym nastroju, pomagając sobie nawzajem w pokonywaniu kolejnych schodów czy przejść po wąskich dróżkach, uczniowie dotarli do ruin zamku.

Był też czas na ognisko. Pieczenie kiełbasek i odpoczynek pomogły w zregenerowaniu sił! Zapał jednak opadał z minuty na minutę – było gorąco, ale uczniowie wędrowali lasem, więc upał nie dokuczał tak bardzo. Pan Paweł – nasz przewodnik – wybrał bardzo długą i ciekawą trasę pełną niespodziewanych przepraw przez rzeczkę, pokonywania zwalonych pni drzew i przejść po błocie. Z ulgą dotarliśmy do czekających na nas autobusów.

Jedno jest pewne – tej wycieczki nikt z uczestników długo nie zapomni! Była doskonałą okazją do integracji po wielu miesiącach spędzonych w domach.  Pozwoliła na pokonywanie własnych słabości. Niektórzy odkryli w sobie cechy, o które sami siebie nie podejrzewali. Kto wie, może za rok tam powrócimy…

Rekrutacja 2021/2022