Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Od samego początku trwania ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” czyli od 2012 r. uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczą w zajęciach bibliotecznych, których głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

Na tegoroczną - X edycję -  akcji wybrano dramat pt. „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W klasach siódmych i ósmych zajęcia biblioteczne przeprowadziła Monika Bytnar – Gołembiowska, która czytała fragmenty tekstu oraz przygotowała dla uczniów materiały dodatkowe podsumowujące dziesięcioletnią historię akcji.

Na zajęcia w klasie 8a została zaproszona dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz, która w słowach skierowanych do uczniów, zwróciła uwagę na fakt, że ważne jest, by uświadamiać młodemu pokoleniu ogromne znaczenie wielkich dzieł literatury polskiej w ich życiu.

Na koniec zajęć - na pamiątkę - w zeszytach uczniów została odbita okolicznościowa pieczęć, która została podarowana szkole przez Kancelarię Prezydenta RP – Andrzeja Dudy.