Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2021 by GPIUTMD

Na szczycie wzgórza, którego zbocza stromo opadają w dolinę rzeki Czyżynki, zachowały się ruiny kamiennego zamku… Zamku Cisy. Tam właśnie 15.09.2021 r. skierowali swoje kroki uczniowie z klas 4, 5, 6, 7a i 7b z ZSP w Jaroszowie.

Uczniowie pojechali do Świebodzic, aby Szlakiem Książąt Piastowskich dotrzeć do ruin zamku Cisy. Droga wiodła przez piękny las, a pogoda sprzyjała spacerowi. Ruiny wzbudziły zachwyt! Mimo zniszczeń, do naszych czasów zachowało się całkiem sporo. Zobaczyliśmy  pozostałości cylindrycznej wieży oraz budynku mieszkalnego i murów zamku górnego. Przetrwały także częściowo zachowane mury przedzamczy. Do zamku prowadzi odnowiony,  długi - 24- metrowy most przerzucony nad suchą fosą. Za nim znajduje się zrekonstruowana w latach przedwojennych brama wjazdowa. Warto było to zobaczyć!

 Kolejnym punktem wycieczki było ognisko w Dolinie Czyżynki. Na rozległej polanie, przy drewnianych stołach, znalazło się miejsce na wielkie ognisko. W radosnych nastrojach piekliśmy kiełbaski, chleb i pianki. Po odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku wsi Cieszów, gdzie czekały na nas autobusy.

 Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Teraz czekamy na następną wycieczkę,  którą zorganizuje niezawodny pan Paweł i pan Tomasz!

Baner projektu code week