Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

W dniu 30 września 2021 r. uczniowie z klas I-III  z ZSP w Jaroszowie, pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Parku  Nauki i Techniki Explora Park w Wałbrzychu. 

Celem tej wycieczki przede wszystkim była integracja grupy, dobra zabawa oraz poszukiwanie i odkrywanie związków między pojęciami matematycznymi a przyrodą.

Na początku spotkania, dzieci poznały wybrane problemy i niezbędne do przeprowadzenia zajęć pojęcia, przygotowując się w ten sposób do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy.

Uczniowie dowiedzieli się o ciągu liczb, zwanym ciągiem Fibonacciego, którego regułę odnajdujemy w budowie wielu wytworów natury. Przeanalizowali również budowę niektórych kwiatów, owoców i liści pod kątem zgodności ich budowy z regułą tego ciągu.

Na koniec, dzieci obejrzały film o związkach między matematyką a logiką budowy świata przyrody. W dalszej części zajęć, uczniowie korzystali z możliwości oferowanych przez liczne wystawy interaktywne, służące popularyzacji wiedzy i myśli technicznej. Niektórzy z nich zajęli się magnetycznymi konstrukcjami, niektórzy eksperymentami i zagadkami logicznymi, a jeszcze inni odbywali wędrówki przez labirynt wypełniony lustrami. Uczestnicy wycieczki odkrywali tajemnice, m.in. liczydła chińskiego, lejka grawitacyjnego, mozaik bliźniaczych oraz symetrii logicznej.

W atmosferze nauki i zabawy wszyscy miło spędzili czas, korzystając z zaprezentowanych w Parku odkrywców eksponatów.