Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2021 by GPIUTMD

W czwartek – 14 października 2021 r. - w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zorganizowano uroczyste podsumowanie udziału szkoły w międzynarodowym projekcie „Youth Entrepreneurial Skills +”  w ramach Erasmus +.

W całej Europie, w Erasmusowych szkołach takich jak jaroszowska, odbywały się różnorodne działania promujące ten projekt, a nosiły one wspólną nazwę - ERASMUS DAY.

Projekt YES + realizowano w ZSP w Jaroszowie od września 2018 r. Na jego realizację szkoła otrzymała prawie 27,500 €uro. Tematycznie obejmował on zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości młodych ludzi w zakresie: ogrodnictwa, rzemiosła i turystyki.

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wymianie ze szkołami z Francji (Paryż), Hiszpanii (Membrilla) i z Włoch (Alba Adriatica), a zakończono wyjazdem samych nauczycieli do Estonii (Tallinn) w sierpniu 2021 r. Jaroszowska szkoła gościła zagranicznych Gości w maju 2019 r.

Podczas uroczystości prowadzonej przez uczennice z SU: Patrycję Kowalczyk i Łucję Kołodziej pokazano filmiki z realizacji zadań oraz wyjazdów, które przypomniały te historyczne dla szkoły wydarzenia. Zostały przygotowane także występy uczniów z wszystkich klas, którzy wraz z wychowawcami pięknie zaprezentowali się oraz zabłysnęli kreatywnością i talentem.

Na zakończenie programu artystycznego, grupa uczniów wystąpiła dla swoich nauczycieli i pracowników szkoły w krótkim programie recytatorsko – wokalnym z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas drugiej części uroczystości, dyrektor szkoły Beata Jankiewicz wręczyła nagrody dla wyróżnionych w tym roku nauczycieli, a koordynatorki projektu YES+  Joanna Pietras i Monika Bytnar – Gołembiowska przekazały pani dyrektor ozdobny krzew wraz z granitową tabliczką, które będą ozdobą „Zielonej Klasy” w szkole i pamiątką po pierwszym, Erasmusowym projekcie w Jaroszowie - oby nie ostatnim.

Baner projektu code week