Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie bardzo aktywnie przystąpili do akcji „Podaruj Znicz na Kresy”.

Ponad 200 zniczy, spakowanych przez wolontariuszy do 6 kartonów zostało przewiezionych przez koordynatorkę akcji Sylwię Chrut – Rudnicką do Wrocławia. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli jest godne podziwu i zrozumienia. Jaroszowska szkoła od wielu lat wspiera tego typu akcje, bo jest to także doskonała lekcja patriotyzmu.

Akcję od 14 lat organizuje Polskie Radio Wrocław. Jej celem jest zebranie i przewiezienie białych i czerwonych zniczy – symbolicznych światełek od Polaków, ludzi Dobrego Serca – na polskie groby na cmentarzach w obwodzie lwowskim (Sambor, Drohobycz, Borysław, Stryj, Lwów, wioska Łanowice) oraz Chmielnicki Żytomierz.