Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

W ramach zajęć „Umiem programować  trzecioklasiści z ZSP w Jaroszowie podjęli działania z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych KORBO.

Uczniowie wykorzystali klocki do nauki podstawowych zagadnień z zakresu mechaniki i techniki. Nauka działania kół zębatych, przełożeń z pomocą klocków staje się naprawdę dziecinnie prosta. Tłumaczenie nawet skomplikowanych zjawisk jest znacznie prostsze i poparte konkretnym, namacalnym przykładem, co na zajęciach z dziećmi udowadnia prowadząca – Barbara Zbrożek.

W świecie zdominowanym przez technologię, takie umiejętności są niezwykle cenne i pomagają w lepszym zrozumieniu zmiennego świata. Propagatorzy nauki poprzez zabawę twierdzą, że jest to najlepszy sposób na kształcenie kadr przyszłości, gdzie firmy będą poszukiwać ludzi kreatywnych, twórczych i zdolnych do szybkiej adaptacji do zmiennych warunków