Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

10 grudnia br. uczniowie z klasy 4, 5 i 6 wraz z wychowawcami pojechali do świdnickiego kina obejrzeć film „Chłopiec z chmur”.

Bohaterem filmu jest Thomas, typowy nastolatek, który spędza czas na graniu w gry. Pewnego dnia dowiaduje się, że musi spędzić trzy tygodnie wakacji ze swoim ojcem – zapalonym ornitologiem, którego uważa za dziwaka. Tym bardziej, że jego tata ma zamiar nauczyć gęsi … latać. A tak naprawdę – migrować. Thomas spędza z ptakami wiele godzin, przywiązuje się do nich coraz bardziej, gęsi zostają jego przyjaciółmi. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół wywarła na dzieciach duże wrażenie.

Po projekcji udaliśmy się w stronę Parku Centralnego w Świdnicy. Krótki spacer zaśnieżonymi alejkami parku był pełen przygód i oczywiście okazją do rzucania się  śnieżkami. Był też okazją do ponownej integracji, ponieważ cała klasa 4 i kilkoro uczniów klasy 5 przebywało na kwarantannie, więc rozmów i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu z pewnością im brakowało.