Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronowirusa, w dniach od 4 do 8 kwietnia 2022 r., czyli w ostatnim tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie uczniowie klas I - VIII wykonywali palmy wielkanocne.

Wszystkie palmy wykonane przez uczniów były piękne, kolorowe i bardzo okazałe. Przez kilka dni zdobiły one korytarze szkoły, natomiast od piątku stanowiły okazałą dekorację w miejscowym kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie. Dodatkową atrakcją dla dzieci, młodzieży i dorosłych było niesienie palm podczas uroczystej procesji na początku liturgii Niedzieli Palmowej.

Wszystkim wychowawcom klas, uczniom oraz ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie tych pięknych prace. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, bez żadnych przeszkód, powrócimy do tradycji organizowania „Konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

Palma wielkanocna jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Jest to gałązka palmy lub wierzby, bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy, święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Zwyczajowo palmę wielkanocną tworzy się z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych. Jest w niej również bukszpan, jałowiec i kwiatki – zarówno żywe, jak i sztuczne.