Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości.

Uczniowie klasy trzeciej z ZSP w Jaroszowie dowiedzieli się: jakie nasza planeta ma dla nas dary, co ją zatruwa i niszczy oraz jak troszczyć się o przyrodę i ją chroni? Utrwalili wiedzę, jak oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze. Poznali sposoby troski o najbliższe środowisko naturalne, potrzebę podejmowania działań proekologicznych w szkole, we własnym domu i w otaczającym nas środowisku. Przypomnieli sobie zasady zachowania w lasach i parkach narodowych, określili znaczenie lasu dla przyrody i dla człowieka oraz rozpoznali i nazwali zwierzęta oraz rośliny chronione. Odpowiedzieli też na pytanie – Dlaczego powinniśmy się troszczyć o naszą planetę? Utworzyli „Kodeks Ekologa”.

Zajęcia przygotowała wychowawczyni – Barbara Zbrożek, a uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli  udział w teście, quizie przyrodniczym oraz zajęciach lekcyjnych i utrwalili i wzbogacili swoją wiedzę na temat naszej planety.

Mistrzem wiedzy przyrodniczej został Antoni Angrys, II miejsce zajęła Joanna Różańska, a III miejsce Anna Szczepek.