Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Dnia 9 maja 2022 r. uczniowie z klasy 3a z ZSP w Jaroszowie obchodzili „Dzień Europejski”.

Uczniowie obejrzeli prezentację, która w zabawny, ale bogaty w treści  sposób traktowała o Unii Europejskiej oraz kilku państwach członkowskich. Z zadowoleniem dowiedziały się, że to Hiszpanie stworzyli kultowe lizaki Chupa Chups, ze zdziwieniem przyjęły informację, że Grecy nie obchodzą urodzin. Uczniowie projektowali strój Syriusza, maskotki Unii Europejskiej, pamiętając o wyraźnym zaakcentowaniu  polskich dodatków według własnego pomysłu. Stworzyli plakat złożony z prac plastycznych nt.: Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem. W programie Paint trzecioklasiści projektowali flagę Unii Europejskiej oraz flagi państw należących do Unii. Efekty pracy uczniów były doskonałe, a ich zaangażowanie naprawdę godne podziwu.

Co roku, 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności na naszym kontynencie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.