Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r., uczniowie z klasy III i IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie wraz ze swoimi wychowawcami - Barbarą Zbrożek, Waldemarem Abramem, katechetą - Tomaszem Dziurlą, ks. Markiem Krysiakiem - proboszczem parafii oraz rodzicami udali się na wycieczkę do Legnicy, która była jednocześnie pielgrzymką dziękczynną dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za otrzymany dar Eucharystii.

Pierwszym i najważniejszym punktem programu było nawiedzanie kościoła p.w. św. Jacka w Legnicy, który został wybrany przez ks. proboszcza jako miejsce tegorocznego dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii. To właśnie w tym kościele miał miejsce najnowszy cud eucharystyczny, który 10 kwietnia 2016 roku został oficjalnie ogłoszony przez władze kościelne. Szczegółową historię tego wydarzenia przedstawił ks. dr Andrzej Ziombra - proboszcz tej parafii.

Po dziękczynnej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym udano się do Myśliborza, aby tam zorganizować piknik rodzinny, podczas którego każdy mógł zaspokoić głód kiełbaską z ogniska z pajdą chleba i pysznymi napojami. Zwiedziliśmy również Wąwóz Myśliborski z Małymi Organami Myśliborskimi na czele. Pełni duchowych wrażeń i utrudzeni uczestnictwem w tegorocznej wycieczko-pielgrzymce wycieczkowicze wrócili do Jaroszowa ze śpiewem i modlitwą na ustach.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023