Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

Uczniowie z klas 4 – 8 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie, w pierwszym tygodniu nauki, wzięli udział w zajęciach bibliotecznych z okazji XI edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytane były utwory Adama Mickiewicza ze zbioru „Ballady i romanse”.

Podczas lekcji uczniowie poznali historię akcji rozpropagowanej w 2012 r. przez ówczesnego prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego. Zajęcia przygotowała bibliotekarka Monika Bytnar – Gołembiowska.

W tegorocznej edycji, uczniowie przypomnieli sobie fakty z życia Mickiewicza i poznali historię, tak ważnego dla epoki romantyzmu, poetyckiego tomiku. Ósmoklasiści, w ramach egzaminacyjnych powtórek, przypomnieli sobie balladę pt. „Świtezianka”. Uczniowie klasy 7 poznali ten utwór, natomiast w klasach młodszych przypomniano teksty „Pani Twardowska” i „Powrót taty”.

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów jaroszowskiej szkoły jest bardzo istotnym elementem wpływającym na rozwój młodych ludzi poprzez uczenie ich szacunku do polskiego dorobku literackiego oraz kulturalnego.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023