Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Martyna to uczennica klasy 8a w ZSP w Jaroszowie.

Sporo jest osób, które wiedzą o tym, że uczennica bardzo ładnie rysuje, ale są też tacy, którzy nie mają o tym pojęcia.

Jej ulubione techniki malarskie to ołówek, kredka, markery. Nie jest jej obce rysowanie  komputerowe. Bardzo lubi rysować komiksy.

Ósmoklasistka, jako jedna z wielu osób z klas 4-8, wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Spotkania ze sztuką”. Zadaniem konkursowym było wykonanie własnej interpretacji obrazu polskiego malarza. Technika wykonania pracy pozwalała na pełną dowolność. Utrudnieniem był format pracy A2 (czyli  42 cm x 59,4 cm ) oraz fakt, że obraz-oryginał ma znajdować się w Muzeum Narodowym w Krakowie, Lublinie lub Warszawie. 

Martyna do interpretacji wybrała obraz Olgi Boznańskiej pt. „Dziewczynka z chryzantemami”. W oryginalnej wersji jest to obraz olejny i kolorowy. Martyna zdecydowała się na biało-czarną  interpretację obrazu. Oryginał dzieła znajduje się obecnie w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Już niebawem, Martyna będzie mogła zobaczyć to dzieło na własne oczy, gdyż jedną z nagród w konkursie jest darmowy wyjazd do Krakowa i udział w zajęciach muzealnych uczennicy-laureatki oraz całej jej klasy.

Martynko gratulujemy, życzymy wiele radości z samego tworzenia oraz więcej wiary w siebie!

Szukaj

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023