Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2023 by GPIUTMD

Kto ty jesteś?
- Polak mały.
Jaki znak twój?
- Orzeł biały.

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. To właśnie tego dnia, po wielu latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też, co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W jaroszowskim przedszkolu, Święto Niepodległości obchodzone było 10 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień.

W stroju przedszkolaków dominowały barwy biało – czerwone. Podczas zajęć, dzieci utrwaliły sobie wiadomości  na temat święta oraz symboli narodowych. Wszystkie grupy  wykonały piękne prace plastyczne.

Dumnie, przyjmując postawę „na baczność” przedszkolaki odśpiewały o godz. 11:11 hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, uczestnicząc tym samym w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

Dzień Niepodległości stał się wyjątkowym i radosnym dniem w przedszkolu. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne oraz uczą się patriotyzmu.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023