Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W czwartek  - 10 listopada 2022 r. - w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej.

Festiwal poprowadzili uczniowie klasy 8B – Łucja i Przemek, a rozpoczęła klasa 8a śpiewając Rotę – pieśń hymniczną. Następnie uczniowie klasy 1A zaprezentowali układ taneczny, który ukazał walkę Polski z zaborcami o wolność. A potem uczniowi każdej klasy prezentowali przygotowane z wychowawcami pieśni i piosenki patriotyczne:

 1. 1A - Co to jest niepodległość?
  kl. 1B – Wojenko, wojenko
  kl. 2A – Jest takie miejsce, Polska
  kl. 3A – Biały orzeł
  kl. 4A - Przybyli ułani
  kl. 5A – O mój rozmarynie
  kl. 6A – Tu wszędzie jest moja Ojczyzna
  kl. 7A – Żeby Polska była Polską
  kl. 8A – Rota
  kl. 8B – Rozkwitały pąki białych róż

Słowa piosenek i pieśni przypominały zebranym o Polakach walczących za Ojczyznę, patriotyzmie i gotowości do walki o wolność Ojczyzny i oddania za nią życia.

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wraz z przedszkolakami odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu polskiego. To  była najważniejsza chwila obchodów 104. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023