Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W dniach od 21-29 marca 2023 r., w okresie poprzedzającym Niedzielę Palmową, w ZSP w Jaroszowie uczniowie z klas I-VIII, na lekcjach religii oraz na zajęciach z wychowawcami klas wykonywali palmy wielkanocne.

Wszystkie palmy wykonane przez uczniów były piękne, kolorowe i bardzo okazałe. Przez kilka dni zdobiły one korytarz szkoły, natomiast później będą stanowiły dekorację w miejscowym kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie.

Dodatkową atrakcją dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie niesienie tak pięknych palm podczas uroczystej procesji na początku liturgii Niedzieli Palmowej w dniu 02.04.2023 r.

Tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej jest palma wielkanocna. Jest to gałązka palmy lub wierzby, bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Zwyczajowo palmę wielkanocną tworzy się z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych. Jest w niej również bukszpan, jałowiec i kwiatki – zarówno żywe, jak i sztuczne.

Wszystkim wychowawczyniom klas, uczniom, a także ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie tych pięknych prac. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku palmy wielkanocne będą równie okazałe.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023