Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W środę, 26.04.2023 r., na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy odbył się finał VI Diecezjalnego Konkursu pn. KL Gross-Rosen (1940-1945) - ocalić od zapomnienia”. 

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znaleźli się w ścisłym gronie najlepszych uczestników tego konkursu, bowiem Łucja Kołodziej (uczennica klasy VIII b) zajęła I miejsce w konkursie multimedialnym oraz I miejsce w konkursie literackim, Julia Świątkowska (uczennica klasy VIII a) zajęła III miejsce w konkursie plastycznym,

Oliwia Szczepanek (uczennica klasy VII a) otrzymała wyróżnienie w konkursie multimedialnym, a Łucja Kołodziej otrzymała również wyróżnienie w konkursie wiedzy. Do konkursu finaliści przygotowywali się przez kilka tygodni pod czujnym okiem pana Tomasza Dziurli.

Tegoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie wykazali się obszerną i rzetelną wiedzą nt. historii obozu, a w pracach literackich, plastycznych i multimedialnych można było dostrzec ogromny wachlarz inwencji twórczej w przedstawianiu tematyki konkursowej.

Zmagania konkursowe wyłoniły łącznie 56 laureatów z poszczególnych kategorii tematycznych i wiekowych. Na zakończenie finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody z rąk ks. dra Damiana Mroczkowskiego – dyrektora Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, pani Renaty Paluch - kierownika działu oświatowego Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz katechetów z dekanatu strzegomskiego.

Konkurs ten został zorganizowany przez ks. prałata Marka Babuśkę - wizytatora katechetycznego dekanatu strzegomskiego, dyrektora i pracowników Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz zespół katechetów dekanatu strzegomskiego. Przebiegał on w czterech kategoriach tematycznych: wiedzy, literackiej, plastycznej i multimedialnej, obejmując swym zasięgiem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej (udział wzięło 17 placówek oświatowych).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów w tym konkursie, gdyż był on dla wszystkich uczestników bardzo ważną i cenną lekcją historii i patriotyzmu.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023