Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

 

W maju obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków Święta Narodowe. Z tej okazji dnia 28 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie został zorganizowany Patriotyczny Korowód Radości.

Obchody Świąt majowych rozpoczęto apelem przygotowanym przez nauczycielki: Agnieszkę Nowacką i Małgorzatę Januś oraz uczniów z klas 4-8. Prowadzący przypomnieli cel Patriotycznego Korowodu Radości. Mamy szczególne powody do tego, aby manifestować swoją radość właśnie w tym szczególnym dla nas miesiącu:

1 maja to dla nas Polaków podwójne święto. Polska stała się oficjalnym i równoprawnym członkiem  Unii  Europejskiej. To również Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.
2 maja obchodzimy święto flagi, Dzień Polonii i Polaków za granicą.
3 maja przypominamy naszym rodakom i Europejczykom, że to właśnie w Polsce po raz pierwszy zatwierdzono ustrój konstytucyjny. Wspominamy dzieło reformatorów Sejmu Wielkiego, na mocy którego polscy patrioci próbowali ratować suwerenność naszej ojczyzny, wprowadzając trójpodział władzy, przywracając dziedziczność tronu, znosząc liberum veto.

Wierszem i piosenką uczczono święta majowe, a następnie w korowodzie pełnym barw i symboli narodowych uczniowie i nauczyciele wyruszyli przez Jaroszów świadcząc mieszkańcom, przechodniom o swoim patriotyzmie. 

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023