Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

Międzynarodowy Dzień Teatru na całym świecie obchodzony jest 27 marca. Z tej okazji uczniowie klasy 4 PSP w Jaroszowie wzięli udział w cyklu lekcji języka polskiego związanych z teatrem.

Zapoznali się z pojęciem „dramatu”, czytali legendę o warszawskim Bazyliszku, projektowali kukiełkę – Bazyliszka, a 30 marca obejrzeli przedstawienie pt. „Bambusowa Księżniczka” Teatru Maska w Rzeszowie (w ramach projektu Internetowego Teatru TVP dla Szkół).

„Bambusowa księżniczka” to opowieść o niezwykłym światełku, które postanowiło z nieba przyjść na Ziemię. To właśnie w bambusie znalazł maleńkie dziecko zbieracz bambusa. I wychował je wraz ze swoją żoną. Dziewczynka otrzymała imię Kaguya. Ale pewnej nocy musiała odejść…

Przedstawienie inspirowane jest  japońską baśnią, a zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę - twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni. W spektaklu pojawia się więc nie tylko dziewczynka i jej opiekunowie, jest też smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem.

Oto kilka wypowiedzi uczniów:

„Bardzo zainteresowało mnie, jak w bambusie zaświeciło się światełko”.

„Spektakl mi się podobał, a najbardziej lalka, która miała bardzo duże oczy”.

„Moja ulubiona scena to ta, jak przyszło 3 kandydatów na męża i szukali podarunków dla Kangui”.

„Najbardziej podobało mi się, jak dziadek chciał, by Kanguya powiedziała słowo dziadek”.

„Najzabawniejsze było, jak jajko jaskółki okazało się ptasią kupą. A moja ulubiona scena to walka z księżycową armią”.