Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

W ramach innowacji pedagogicznej „Lektury? Ja to lubię!” uczniowie klasy 6A w pocie czoła pracowali nad wynalazkami. Inspiracją była lektura Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.

Jej bohaterami są trzej uczniowie klasy I Gimnazjum  imienia profesora Stefana Kuszmińskiego w Warszawie. Chcą oni  odkryć tajemnicę „Gangu Niewidzialnych Ludzi”. Wykorzystują do tego wiedzę z zakresu szeroko pojętych nauk przyrodniczych, z robotyką na czele. Szczególnie uaktywnia się tu Net, który dzięki programowi komputerowemu „Manfred”, stworzonemu przez ojca oraz swojej ogromnej wiedzy matematycznej i informatycznej, przy współpracy Felixa i Niki, odkrywa tajemnicę „GNL”.

Lektura bardzo się uczniom podobała. Pracując z tekstem, chętnie rozwiązywali zagadki przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego. A praca z projektowaniem wynalazków z przedmiotów codziennego użytku była też świetną zabawą. Swoje prace zgodzili się zaprezentować: Martyna, Julia, Gracjan, Patryk, Marcin Ś., Olek i Wiktor.