Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

 

Tuż po przerwie świątecznej, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  Jaroszowie pedagodzy, wychowawcy, nauczycielka plastyki oraz psycholog przeprowadzili w klasach lekcje profilaktyczne na temat uzależnień. Hasło przewodnie brzmiało: „STOP! uzależnieniom cywilizacyjnym”.

Podczas lekcji zdalnych, przekazano uczniom informacje o tym, iż uzależnienia mają destrukcyjny wpływ na życie człowieka. Głównym celem zajęć była wielokrotnie przekazywana informacja, iż wyzwolić się od nałogu jest bardzo trudno, więc lepiej tego się wystrzegać. Uświadomiono uczniom, że w dzisiejszych czasach uzależnienie oraz zachowanie nałogowe może dotyczyć wielu dziedzin naszego życia.  Do najczęstszych uzależnień należą: alkoholizm, nikotynizm, pracoholizm, narkomania, lekomania, seksoholizm, hazard czy zaburzenia odżywiania oraz Internet.

Po zakończonych warsztatach uczniowie wykonali plakaty i tworzyli hasła promujące zapobieganie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.