Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2022 by GPIUTMD

W czwartek - 04.11.2021 - w jaroszowskim przedszkolu panowała bajkowa atmosfera, ponieważ tego dnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Część dzieci, do przedszkola przyniosła swoje ulubione książki, które czytają wraz ze swoimi rodzicami. Na niektórych koszulkach dzieci pojawili się bohaterowie z bajek. W tym szczególnym dniu odwiedził nas wyjątkowy gość. Była to Myszka Mini, która opowiedziała nam o sobie oraz bajkach, w których występuje.  

Przedszkolaki zatańczyły wraz z Mini, a na koniec spotkania Myszka rozdała dzieciom zakładki do książek oraz wspaniałe kolorowanki.

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz wzbogacają słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy
Pani Karolinie Senczynie
z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom filia w Jaroszowie