Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2023 by GPIUTMD

Na zajęciach Robotyka, programowanie i kodowanie na dywanie, dzieci z Akademii Przedszkolaka w Jaroszowie zapoznały się z klockami konstrukcyjnymi KORBO.

Charakterystycznym elementem zestawów KORBO jest koło zębate, które umożliwia wprawienie w ruch wszystkich zbudowanych z klocków konstrukcji – oczywiście pod warunkiem ich prawidłowego połączenia.

Klocki to rozmaite elementy, różniące się między sobą wielkością, strukturą oraz sposobem łączenia. Układanie klocków i łączenie poszczególnych elementów wymaga cierpliwości i precyzji. Klocki Korbo oprócz zabawy uczą i rozwijają. Poprawiają zdolności manualne, sprzyjają rozwojowi koordynacji ręka-oko, stymulują zmysły, a także pomagają w kreatywnym myśleniu. Za ich pomocą zbudować można ograniczoną jedynie wyobraźnią ilość konstrukcji.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023