Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

Licznik odwiedzin

© 2009-2024 by GPIUTMD

W czwartek - 16 maja 2024 r. jaroszowskie przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Czytanie na polanie" realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom".

Celem wydarzenia była promocja czytelnictwa wśród dzieci i zwrócenie ich uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu.

Wszystkie dzieci miały okazję posłuchać opowiadania czytanego przez p. Dorotę z Biblioteki Publicznej (filia w Jaroszowie) w zupełnie innym, niż dotąd otoczeniu.  Przedszkolaki codziennie słuchają różnego rodzaju tekstów literackich, tym razem jednak odbywało się to poza przedszkolem, w „Zielonej Klasie”.

Przygotowane zostały koce, na których wygodnie się wszyscy ułożyli. Wszystkie przedszkolaki były bardzo skupione na czytanym tekście. Wśród dzieci zapanowała zupełna cisza, dzięki czemu tło dla opowiadań tworzyły dźwięki otoczenia - szum liści, śpiew ptaków.

Przedszkolaki wysłuchały bajki w formie teatrzyku kamishibai pt. „Kotka Psotka” oraz „Kicia Kocia gotuje”. Przedszkolaki omówiły treść wysłuchanych  utworów, odpowiadały na zadawane przez  p. Dorotę pytania. Na koniec wyklejały zwierzątka oraz kolorowały kolorowanki, przez co wyrażały swoją kreatywność.

Dzieciom  bardzo podobała się taka forma spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego też z pewnością jeszcze wiele razy powtórzymy tę akcję. Dziękujemy p. Dorocie za organizację tak pięknych zajęć.

Baner projektu code week

Ubezpieczenie NNW
uczniów 2022/2023