Już po raz piąty – 31 października 2017 r. - uczniowie z jaroszowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej rywalizowali ze sobą w Szkolnym Konkursie Piosenki Polskojęzycznej.

Więcej…

 

Kolejny raz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w akcji ph. „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia pod” patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty wspólnie z TVP Wrocław.

Więcej…

 

Wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jaroszowa (Adam Lasko, Diana Rogalska, Zuzanna Kawiak, Wioletta Kardynał, Zofia Malinowska, Aleksandra Sypko, Maria Michałowska) wraz z koordynatorem Koła Wolontariatu p. Sylwią Chrut-Rudnicką w dniu 30.10.2017 r. odwiedziły Przedszkole nr 7 w Strzegomiu.

Więcej…

 

W pochmurny, październikowy dzień – 27.10.2017 r. – przygotowani na wyprawę czwartoklasiści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jaroszowa wyruszyli wraz z opiekunami na długo wyczekiwaną wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Więcej…

 

W piątek - 27 października 2017 r. - dzieci z jaroszowskiego przedszkola z grupy ,,Pszczółek” wraz z wychowawczynią Dorotą Gacek wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Zdrowia w Jaroszowie.

Więcej…

 

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie realizowany jest innowacyjny projekt wspierający czytelnictwo w języku angielskim wśród uczniów w wieku 10 – 15 lat.

Więcej…

 

Dnia 26 października 2017 r. w jaroszowskim przedszkolu, w grupie ,,Biedronek’’, odbyło się spotkanie z policjantem.

Więcej…

 

W dniu 25.10.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia.

Więcej…

 

W dniu 24 października br. w hali OSiR w Strzegomiu odbyły się eliminacje miejsko – gminne w piłce koszykowej, będące kwalifikacją do szczebla powiatowego.

Więcej…

 

W dniu 24 października 2017 r. uczniowie z klasy 6a Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach geologicznych, podczas których poszukiwali „skarbów Ziemi".

Więcej…

 

Pod takim hasłem w niedzielę - 22.10.2017 r. - odbyła się w jaroszowskim kościele zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Więcej…

 

KOLCZASTY JEŻ
A w ogrodzie jeżyk śpi.
Zbudź się jeżu, zbudź.
Lecz nie podam ręki Ci, bo mnie będziesz kłuć.
Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma,
To każde z dzieci lubi go jak ja.

Przy okazji poznania literki „J” oraz „j” dzieci z klasy I SP wykonały pracę plastyczną metodą „Edukacji przez ruch” Doroty Dziamskiej.

Więcej…

 

W środowe przedpołudnie - 18.10.2017 r.  – przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie obchodziły  „Dzień Marchewki”.

Więcej…

 

Dnia 18.10.2017 r. uczniowie z klasy IA i IIA SP z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczyniami: Barbarą Zbrożek i Dominiką Pieszko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Więcej…

 

„Dla chcącego, nic trudnego” chciałoby się powiedzieć po obejrzeniu programu artystycznego przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Mimo tego, że sala gimnastyczna jest w remoncie, udało się w sali lekcyjnej zorganizować niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej…

 

Dlaczego orzeł biały jest w godle Polski? Co wspólnego z godłem ma denar Bolesława Chrobrego? Jak przez wieki zmieniała się grafika naszego godła? Dlaczego po II wojnie światowej orzeł z godła stracił koronę i kiedy ją znowu odzyskał? Jak poprawnie powinno nazywać się kolory polskiej flagi i jak prawidłowo powinny wyglądać kotyliony?

Więcej…