REKRUTACJA DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Od 22 lutego 2018 roku rozpocznie się w Gminie Strzegom nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I publicznych szkół podstawowych.

W dniach od 22 lutego do 28 lutego 2018 roku rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej mogą złożyć na kolejny rok szkolny  2018/2019 deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej. Tym samym dzieci te bez udziału w postępowaniu rekrutacyjnym od 1 września 2018 roku będą wychowankami tego przedszkola. Wzory deklaracji dostępne będą w danym przedszkolu oraz na  jego stronie internetowej.

W dniach od 22 lutego do 30 marca 2018 roku rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej dokonują zgłoszenia dziecka do I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019. Dzieci te przyjęte zostaną do szkoły z urzędu. Wzory zgłoszenia i oświadczenia rodziców o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka będą dostępne w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły. Obwody szkół dostępne są na stronie internetowej www.strzegom.pl w zakładce „oświata”.

Przyjęcie  pozostałych dzieci do wybranych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a także dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły do klasy I  odbywać się będzie po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. zgodnie z przedstawionymi poniżej kryteriami i terminami rekrutacyjnymi.

ZAŁĄCZNIKI

Regulamin rekrutacji do Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie.

Regulamin rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Jaroszowie

ZARZĄDZENIE NR 42/B/2018 BURMISTRZA STRZEGOMIA z dnia 29 stycznia 2018 r.
w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2018/2019 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Strzegom.

UCHWAŁA NR 106/17 RADY MIEJSKIEJ W STRZEGOMIU z dnia 18 grudnia 2017 r.
w sprawie określenia kryteriów i przyznanych im punktów, w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Strzegom wraz z załącznikami.

UCHWAŁA NR 20/17 RADY MIEJSKIEJ W STRZEGOMIU z dnia 14 marca 2017 r.
w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Strzegom oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełniania tych kryteriów wraz z załącznikami.

DEKLARACJA o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Publicznym Przedszkolu w Jaroszowie.

WNIOSEK o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Jaroszowie.

ZGŁOSZENIE ucznia do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie.

WNIOSEK o przyjęcie dziecka do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Jaroszowie

Oświadczenia dla rodziców składających wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola lub szkoły podstawowej

 

Nowy rekord w historii szkoły pobili uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Ponad 35 tysięcy monet (dokładnie 35 908 monet) o łącznej kwocie 783 zł 34 gr zebrali uczniowie, rodzice i nauczyciele podczas tegorocznej akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” na terenie całej Polski.

Więcej…

 

Niezawodni wolontariusze z Jaroszowa - Diana Rogalska, Adam Lasko, Wiktoria Świątoniewska, Adrianna Dubielczyk, Martyna Tomiczek, Weronika Skolimowska, Amelia Skolimowska, Emilia Henike, Roksana Chodorowska, Klaudia Goldian, Aleksandra Wnęk i Maria Michałowska uzbierali do puszek kwotę 3.608,33 zł.

Więcej…

 

Chociaż za oknem pogoda mało zimowa, głównie ze względu na brak śniegu, to jednak 12 stycznia 2018 r. w przedszkolu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie zrobiło się biało.

Więcej…

 

Motyw podróży w marzenia, który znają wszyscy Ci, co lubią czytać książki był widoczny w dekoracji podczas eliminacji szkolnych XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które zostały zorganizowane 11.01.2018 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Więcej…

 

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne w naszym życiu święta Bożego Narodzenia, a ich bliskość wprowadza każdego z nas w wyjątkowy nastrój. Atmosfera wielkiej radości, życzliwości, miłości, pokoju, ciepła rodzinnego i wspólnego kolędowania, to tylko niektóre aspekty towarzyszące tym wyjątkowym świętom. Każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten największy cud - cud narodzenia Bożej Dzieciny.

Więcej…

 

To już prawie tradycja, bo po raz trzeci, tuż przed świętami Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie odwiedza trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek.

Więcej…

 

Pod takim hasłem uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - Wioletta Kardynał, Wiktoria Guzera, Zuzanna Kawiak z kl. III gimnazjum wzięły udział w konkursie, którego organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP.

Więcej…

 

W dniu 19 grudnia 2017 roku mieliśmy w szkole wyjątkowego gościa. Przyjechała do naszej szkoły Pani Monika Drozdowska- Starszy specjalista Służby Leśnej ds. edukacji leśnej- pracownik Nadleśnictwa Świdnica.

Więcej…

 

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z klas czwartych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie z wielką radością przystąpili do przyrodniczego projektu edukacyjnego.

Więcej…

 

Jak wprowadziliśmy ten sposób kodowania na zajęciach w klasie 2a SP?

Więcej…

 

To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie „WIOSNA”. Działa już 17 lat. Jej założycielem jest ks. Jacek Wiosna Stryczek.

Więcej…

 

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie realizowany jest projekt edukacyjny ph. „Przyjaźń między dzieckiem a dorosłym”. Myśli Janusza Korczaka inspiracją do kształtowania własnego charakteru.

Więcej…

 

Wolontariusze z Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Jaroszowa wraz z opiekunem Sylwią Chrut - Rudnicką dołączyli do akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”.

Więcej…

 

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Co on właściwie oznacza? Jak go stworzyć? Czy zawsze do  przeprowadzenia zajęć programowania niezbędny jest sprzęt komputerowy? - uczniowie z klasy 2A z ZSP w Jaroszowie wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek - wdrażają podczas zabaw podstawowe zagadnienia programistyczne bazujące na aktywności uczniów, nie tylko z użyciem tabletów, smartfonów czy komputerów.

Więcej…

 

Dźwięk dzwonków i głośne, basowe „Ho, Ho, Ho” dało się słyszeć 6 grudnia 2017 r. w dwóch budynkach należących do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Więcej…