KOLCZASTY JEŻ
A w ogrodzie jeżyk śpi.
Zbudź się jeżu, zbudź.
Lecz nie podam ręki Ci, bo mnie będziesz kłuć.
Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma,
To każde z dzieci lubi go jak ja.

Przy okazji poznania literki „J” oraz „j” dzieci z klasy I SP wykonały pracę plastyczną metodą „Edukacji przez ruch” Doroty Dziamskiej.

Więcej…

 

W środowe przedpołudnie - 18.10.2017 r.  – przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie obchodziły  „Dzień Marchewki”.

Więcej…

 

Dnia 18.10.2017 r. uczniowie z klasy IA i IIA SP z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczyniami: Barbarą Zbrożek i Dominiką Pieszko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie.

Więcej…

 

„Dla chcącego, nic trudnego” chciałoby się powiedzieć po obejrzeniu programu artystycznego przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Mimo tego, że sala gimnastyczna jest w remoncie, udało się w sali lekcyjnej zorganizować niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej…

 

Dlaczego orzeł biały jest w godle Polski? Co wspólnego z godłem ma denar Bolesława Chrobrego? Jak przez wieki zmieniała się grafika naszego godła? Dlaczego po II wojnie światowej orzeł z godła stracił koronę i kiedy ją znowu odzyskał? Jak poprawnie powinno nazywać się kolory polskiej flagi i jak prawidłowo powinny wyglądać kotyliony?

Więcej…

 

Organizatorzy: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszowie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Oddział w Świdnicy, AKS Strzegom oraz Społeczność Biegowa „Strzegomska Dwunastka” przygotowali dla uczestników wspaniałe święto sportu.

Więcej…

 

 

Przedszkolaki z grupy ,,Biedronek’’ przez pierwszy tydzień października poznawały owoce i warzywa, gdyż jesień to doskonały czas na owocowe zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania.

Więcej…

 

Uczniowie z klasy 2a z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczynią Barbarą Zbrożek zachęcają - Uśmiechnij się!

Więcej…

 

Dnia 5 października 2017 r. na boisku Orlik przy SP nr 3 w Strzegomiu odbył się turniej w ramach Mistrzostw Gminy w piłce nożnej chłopców.

Więcej…

 

Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej rozwijają percepcję wzrokowo - słuchową, pozwalają samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną w postaci np. dźwiękowej.

Więcej…

 

W piątek - 29.09.2017 r.– najmłodsza grupa z Publicznego Przedszkola w Jaroszowie „BIEDRONKI” wraz z wychowawczynią Joanna Kohut-Szymczyk odwiedziły bibliotekę szkolną i panią Monikę Bytnar- Gołembiowską.

Więcej…

 

W piątek – 29.09.2017 - dzieci z jaroszowskiego przedszkola z grupy „Pszczółek” w ramach tematu „W jesiennym sadzie” poznawały owoce.

Więcej…

 

Wrześniowa słoneczna pogoda dopisała trzecioklasistom, którzy 29 września 2017 r. wraz z rodzicami i wychowawczynią - Elżbietą Szczepanik świętowali Dzień Chłopaka podczas spotkania przy grillu. Imprezę zorganizowała Klasowa Rada Rodziców w ogrodzie u państwa Balcerzaków w Rusku.

Więcej…

 

W czwartek - 28 września 2017 - na obiektach OSiRw Strzegomiu odbył się coroczny turniej eliminacyjny do rozgrywek powiatowych w piłkę nożną dla chłopców klas VI i młodszych.

Więcej…

 

W środę – 27.09.2017 - w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszowie odbył się Międzyklasowy Turniej w piłce nożnej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV i V.

Więcej…