Motywem tegorocznej edycji XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” jest CZAS, który nieuchronnie ucieka, ale także „czas”, który spędzamy relaksując się przy poezji i książkach. Dlatego właśnie zegary dominowały w dekoracji podczas eliminacji szkolnych tego konkursu,  które zostały zorganizowane 23.01.2019 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Więcej…

 

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

Więcej…

 

Jak zawsze każdego roku najlepsi uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie biorą udział w konkursie wojewódzkim „zDolny Ślązak” w ramach  Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

Więcej…

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie w dniach od 17 do 21 grudnia 2018 r. i od 7 do 18 stycznia 2019 r. realizowano projekt „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu” w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej realizowanej we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Więcej…

 

Dnia 15 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się w Konkurs Języka Niemieckiego pn. „Deutschsprachige Länder.”

Więcej…

 

W czwartek – 10 stycznia 2019 r. – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie zostały zorganizowane wyjazdy na spektakle teatralne w ramach drugiego w tym roku szkolnym „Dnia Teatru”.

Więcej…

 

W styczniu 2019 roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie przystąpił po raz trzeci do programu „Bieg po zdrowie” - programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Więcej…

 

W piątkowe przedpołudnie - 21.12.2018 r. - w kościele parafialnym w Jaroszowie uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Więcej…

 

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków i ubierania choinki. To właśnie ten przedświąteczny czas stał się doskonałą okazją do zorganizowania przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Morwa Biała” w Jaroszowie - warsztatów pieczenia świątecznych pierników. Do udziału w zajęciach zaproszeni zostali uczniowie z klasy IIIa z ZSP w Jaroszowie wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek.

Więcej…

 

Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy II i III  z ZSP w Jaroszowie uczestniczyli w Mikołajkowych Warsztatach w Kids Tech w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Więcej…

 

W czwartek – 6 grudnia – Mikołajkowy Orszak dotarł także do grzecznych dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Więcej…

 

 

Dzień 6 grudnia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku.  Od samego rana ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach dzieci z przedszkola w Jaroszowie czekały na przybycie św. Mikołaja.

Więcej…

 

Dnia 6 grudnia ósmoklasiści z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczynią - Edytą Pasternak oraz nauczycielką Małgorzatą Januś, pojechali do kina w Świdnicy, aby świętować Mikołajki.

Więcej…

 

We wtorek  – 4 grudnia 2018 r. –w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, jak co roku obchodzony był Dzień Górnika zwany popularnie Barbórką.

Więcej…

 

W poniedziałek – 3 grudnia 2018 r. – uczniowie z klasy 8 i 3 gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w pogadance z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.

Więcej…

 

W „andrzejkowy” piątek - 30 listopada 2018 - w Publicznym Przedszkolu w Jaroszowie było bardzo pomarańczowo, ponieważ dzieci i ich wychowawczynie obchodziły „Dzień Marchewki”.

Więcej…