Przedszkolaki z ZSP w Jaroszowie 05.12.2017 r. wyjechały na wycieczkę do wrocławskiego centrum nauki Humanitarium.

Ideą Ogrodów Doświadczeń jest popularyzacja wiedzy i pokazywanie nauki w rzeczywistości. Za pomocą warsztatów, pokazów i eksperymentów przekonujemy się, że nauka to nie tylko książki, a przede wszystkim cały otaczający nas świat.

Przedszkolaki pokonały trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów. Empirycznie przekonali się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego.

Wystawa Odnawialne Źródła Energii to doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych, która jednocześnie skłania do refleksji nad kierunkiem rozwoju przemysłu energetycznego i dbałości o środowisko naturalne.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach: CIASTOLINA. Tam tworzyły plastyczną i kolorową masę. Był to wstęp do badań różnych substancji, poznania m. in. czym jest roztwór nasycony. Warsztaty rozwijają umiejętność pracy w zespole oraz zdolności manualne uczestników. Wykonaną ciastolinę dzieci zabrały ze sobą do domu.