Uczniowie z klasy I A i II A  z ZSP w Jaroszowie wraz z wychowawczyniami wyjechali do Teatru Animacji w Cieplicach, aby obejrzeć adaptację starej, japońskiej baśni „Królewski wróbel”.

Była to okazja do poznania tradycyjnego, bo wywodzącego się z XVII wieku, teatru japońskich lalek zwanych popularnie bunraku. Wyróżniają się one nie tylko niezwykłą urodą, ale przede wszystkim tym, że są animowane przez trzech, współgrających ze sobą aktorów. Animacja lalek tego typu wymaga niezwykłej staranności i kunsztu.

Ponieważ wizyta uczniów w teatrze była 6 grudnia, nie obyło się bez spotkania z Mikołajem, który obdarował dzieci słodyczami. Przed wyjazdem do Cieplic w klasach czekały na nas upominki od Mikołaja, a w drodze do autokaru spotkaliśmy także Mikołaja na szkolnym podwórku, który obdarował dzieci słodkościami. W drodze do teatru, spacerując przez Park Zdrojowy, mogliśmy podziwiać wiewiórki.