Pod takim hasłem uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie - Wioletta Kardynał, Wiktoria Guzera, Zuzanna Kawiak z kl. III gimnazjum wzięły udział w konkursie, którego organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP.

Pośrednikiem w organizacji konkursu było Młodzieżowe Centrum Kariery ze Strzegomia reprezentowanego przez p. Małgorzatę Jaskórzyńską.

Uczennice zostały wyróżnione jako jedyne z gminy Strzegom. Tematyka konkursu miała zawierać elementy z zakresu doradztwa zawodowego. Ocenie podlegały następujące elementy prac: zrozumienie tematu, pomysłowość i oryginalność wykonania, nowatorskie i interesujące formy realizacji, ciekawe rozwiązania techniczne, kompozycja plastyczna oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczennice do konkursu  zgłosiła pedagog szkolna - Sylwia Chrut-Rudnicka, która systematyczne prowadzi doradztwo zawodowe w szkole. Zaowocowała wiedza, którą uczennice utrwalają podczas warsztatów zawodoznawczych.

Dnia 20.12.2017 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, które bardzo ucieszyły uczennice.