Motyw podróży w marzenia, który znają wszyscy Ci, co lubią czytać książki był widoczny w dekoracji podczas eliminacji szkolnych XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, które zostały zorganizowane 11.01.2018 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Walizka wykonana przez uczniów na kole plastycznym „Młody artysta” według projektu nauczycielki – Doroty Burzyńskiej, wypełniła symboliczną scenę dla recytatorów. W Komisji Konkursowej zasiadły: dyrektor szkoły  - Beata Jankiewicz oraz polonistki: Monika Bytnar – Gołembiowska, Bronisława Czapla oraz Małgorzata Januś.

W  tegorocznych eliminacjach, w kategorii „młodsi” (uczniowie z klas IV – VI SP) jury wysłuchało 14 recytacji, a nominację do eliminacji gminnych otrzymały:

I miejsce       Malwina Dzieniszewska       kl. VI a
II miejsce       Kornelia Łabędzka               kl. V a
III miejsce      Julia Wiraszka                       kl. IV a

wyróżnienie – Hanna Peszek                     kl. VI a
wyróżnienie – Martyna Tomiczek                kl. VI a

W kategorii „starsi” (uczniowie z klasy VII oraz klas gimnazjalnych) jury wysłuchało 4 recytatorek, a nominację do eliminacji gminnych, otrzymały:

I miejsce      Diana Rogalska                     kl. VII a
II miejsce     Natalia Machnikowska         kl. VII a
III miejsce    Zofia Malinowska                 kl. III gim.

wyróżnienie – Emilia Henike                      kl. II gim.

Najwyżej ocenione deklamatorki otrzymały z rąk dyrektor szkoły – Beaty Jankiewicz pamiątkowe książki i dyplomy.

Gratulujemy laureatkom i życzymy powodzenia podczas eliminacji gminnych, które odbędą się 15 lutego 2018 r. w CAS „Karmel” w Strzegomiu.