W czwartek – 8 lutego 2018 r.- w jaroszowskim przedszkolu odbyło się spotkanie z magister farmacji panią Eweliną Kowalczyk – mamą jednego z przedszkolaków. W spotkaniu tym uczestniczyły wszystkie dzieci.

Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania z pracą farmaceuty w aptece. Pani wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Pani farmaceutka wytłumaczyła dzieciom czym są tabletki, kapsułki, maści, żele, aerozole, syropy, krople, zastrzyki, czopki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta.

Pani  opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece oraz o tym, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Ponadto, podkreślone zostały zalety spożywania tranu z wątroby dorsza w prawidłowym rozwoju i prewencji chorób u dzieci.

Na końcu spotkania dzieci otrzymały różne apteczne kolorowanki oraz naklejki. W ramach wdzięczności pani farmaceutka otrzymała podziękowanie od pani dyrektor Beaty Jankiewicz.