Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku szkolnym gimnazjaliści z kl. II Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie realizują obowiązkowe projekty edukacyjne.

Jedną z grup tworzą uczennice: Julia Kowalczyk, Klaudia Goldian, Aleksandra Wnęk oraz Emilia Henike, które wraz z opiekunem grupy nauczycielką – Edytą Pasternak realizują projekt ph. „Savoir vivre – jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

W dniu 08.02.2018 r. zostało wykonane jedno z zadań, które polegało na odtworzeniu krótkich scenek nt. dobrego i złego zachowania w sytuacjach z życia codziennego.

Nagrane przez uczennice scenki dramowe zostały odtworzone uczniom klasy Ia SP. Dzieci oceniały dane nagranie poprzez podnoszenie do góry uśmiechniętych lub smutnych buziek. Uczniowie rozpoznawali poprawne lub naganne zachowanie, a przy tym doskonale się bawili.

Po wykonaniu zadania, każde dziecko w ramach nagrody za dobrze wykonaną pracę i za zaangażowanie się w zajęcia prowadzone przez starsze koleżanki, otrzymało jabłko w ramach promowania zdrowej żywności.