Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia,
milczący w nieszczęściu,  gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie
- jesteś jednym z najcenniejszych darów,
jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół
."

Jarosław Iwaszkiewicz

Tegoroczne eliminacje gminne XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” zostały przygotowane przez nauczycielki Monikę Bytnar – Gołembiowską i Bronisławę Czaplę z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie – 15.02.2018 r. - wyjątkowo w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” w Strzegomiu.

Tegorocznym motywem przewodnim była walizka, która jest symbolem podróży. Oba te motywy pięknie łączą się z książkami, które zabierają nas w odległe światy. Stąd też recytatorzy i goście otrzymali pamiątkowe suweniry, misternie wykonane przez pomysłodawczynię Dorotę Burzyńską, również nauczycielkę z Jaroszowa.

W imieniu organizatorów Gości – recytatorów i nauczycieli - przywitała pani Beata Jankiewicz dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Konkurs  gminny po raz pierwszy obserwowała pani Magdalena Styś - Kruszelnicka – wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu delegatura w Wałbrzychu. W roli konferansjerek wystąpiły gimnazjalistki z Jaroszowa – Wioletta Kardynał i Zuzanna Kawiak.

Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Bojanowska - Czuk - dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, Katarzyna Wójcik - dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, Wioletta Urban - Smagłowska - naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji w UM w Strzegomiu i Maria Kierko - emerytowana nauczycielka - wysłuchała 20 recytacji w kategorii „młodsi” i 13 w kategorii „starsi”.

Przedstawiamy laureatów:

KATEGORIA „MŁODSI”

I miejsce      MALWINA DZIENISZEWSKA  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

II miejsce    NADIA FIGURAK                       Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach

III miejsce   KAMILA RAKUŚ                        Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach

wyróżnienie JULIA BROKOS                        Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy

wyróżnienie ALEKSANDRA SZUSTAK       Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy

KATEGORIA „STARSI”

I miejsce   NIKOL JUSZCZYK                        Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu

II miejsce  ZOFIA MALINOWSKA                   Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie

III miejsce JAGODA PIEKARSKA                  Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

wyróżnienie NIKOLA CIEPIELEWSKA         Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

wyróżnienie ALICJA RISS                              Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie

 

Nagrody książkowe dla laureatów i wyróżnionych zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Strzegomiu. Eliminacje powiatowe odbędą się 22 i 23 marca br. o godz. 10.00  Świdnickim Ośrodku Kultury.

Organizatorzy eliminacji gminnych mają wielką nadzieję, że za rok  spotkamy się w nowowybudowanej sali gimnastycznej w Jaroszowie, której budowa ruszyła kilka dni temu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich.