W Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 2A z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z wychowawczynią – Barbarą Zbrożek postanowili zgłębić swoja wiedzę nt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”.

Założyliśmy konto na stronie www.sieciaki.pl i postanowiliśmy zostać Asystentami Sieciaków. Poznaliśmy drużynę Sieciaków – zdolnych dzieciaków, które doskonale znają zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie, których zadaniem jest pomaganie robotowi i w walce z zagrożeniami w sieci.

Sztuczna Inteligencja wyłoniła najlepszych spośród najlepszych: Ajpi, Netkę, Spociaka i Kompla. Każdy z Sieciaków posiada unikalną umiejętność, w której nie ma sobie równych. To oni poprowadzili nas ścieżkami 5 Misji. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa. Wiemy jak chronić swoją prywatność, mówimy jeśli coś jest  nie tak, nie ufamy osobom poznanym w sieci, szanujemy innych w sieci, wiemy jakie zdjęcia publikować. Stosujemy zasadę – korzystania z umiarem z Internetu.

Po wykonaniu wszystkich zadań – dzieci zostały Asystentami Sieciaków. Za nami pierwsza część zabawy. Wkrótce podejmiemy działania w kolejnych misjach.

Do poznawania zasad bezpieczeństwa w Internecie dołączyli też uczniowie klasy VII, którzy „serfując” po Internecie bardzo często natykają się na różne, mniej i bardziej groźne niebezpieczeństwa. Młodzież uczyła się, by przeciwdziałać i zapobiegać takim negatywnym zjawiskom jak „CYBERPRZEMOC” i „CYBERBUILNIG”.

Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowali plakaty promujące bezpieczne zachowania w Internecie pozwalające uniknąć najczęściej czyhających zagrożeń.