Świetlica szkolna, wśród swojego głównego zadania jakim jest opieka, ma również zadania wychowawcze i dydaktyczne. To tutaj dzieci uczą się, odrabiają zadania przy wsparciu nauczycieli i kolegów, współpracują, biorąc udział w różnych przedsięwzięciach zaproponowanych im, aby czas upływał w twórczej i miłej atmosferze.

Oczekujący na odwozy do domu i powrót rodziców z pracy, mogą skorzystać z różnorodnej oferty zajęć w sekcjach języka angielskiego, sportowych oraz gier planszowych.

Podopieczni świetlicy chętnie biorą udział w  z zajęciach sportowych na „Orliku” lub na placu zabaw. W okresie niesprzyjającej pogody  gry planszowe, tj. warcaby, szachy lub układanki logiczne, wzbudzają duże zainteresowanie. Konstruowanie  przestrzenne z klocków czy  sterowanie Ozobotami wywołują ogromne emocje towarzyszące rywalizacji i zadowolenie młodych konstruktorów.

Czas spędzony w świetlicy nie jest zmarnowany - tu nikt się nie nudzi.