„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Uczniowie klasy 2A z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie uczestniczyli w przygotowanych przez wychowawcę potyczkach i zabawach związanych z niezwykłością polskiego języka.

Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.

Pułapki ortograficzne, łamańce językowe, łańcuch wyrazów, tropienie błędów językowych, rebusy, zagadki językowe to przykłady zadań, z którymi musieli się zmierzyć uczniowie drugiej klasy. Było dużo radości i śmiechu, szczególnie przy zdaniach łamiących języki.