Dnia 13.02.2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Jaroszowie przedszkolaki gościły panów policjantów - dzielnicowego mł. asp. Krzysztofa Nabiałka oraz sierż. sztab. Rafała Gmyrka.

Policjanci przeprowadził prelekcje na temat zasad ruchu drogowego. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnie oraz sprawdzili wiedzę dzieci na temat ważnych numerów alarmowych - 997 i 112.

Policjant poinformował dzieci i zademonstrował im w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie pan Rafał Gmyrek obdarował dzieci upominkami w postaci odblasków. Na prelekcji była obecna radna Rady Miejskiej w Strzegomiu pani Krystyna Lewicka.

Dzięki takim spotkaniom, dzieci darzą większym zaufaniem policjantów i w razie konieczności nie będą bały się prosić ich o pomoc.