Aura tego roku jest kapryśna, a śnieg i mróz nawet w Pierwszy Dzień Wiosny (21 marca) nie dały o sobie zapomnieć. Zupełnie inaczej, bo radośnie, wiosennie i kolorowo było w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie podczas VI Wiosennego Przeglądu Młodych Talentów.

Gala Talentów jest wydarzeniem promującym jaroszowskich uczniów utalentowanych w różnych dziedzinach. W przygotowanej prezentacji multimedialnej pokazano sylwetki i osiągnięcia 70 uczniów.

Uroczystość podzielona była na dwie części – w pierwszej prezentowani byli nominowani uczniowie z klas od 1 do 4, natomiast druga część dotyczyła utalentowanej młodzieży z klas od 5 do 3 gimnazjum.

Uczniów, nauczycieli, rodziców i Gości przywitała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, która po wręczyła każdemu wyróżnionemu uczniowi i uczennicy pamiątkowy dyplom. Występom uczniów przyglądali się zaproszeni Goście: radna Krystyna Lewicka oraz członkowie Rady Rodziców: Izabella Marek, Remigiusz Wołowiec i Adam Antosiak.

Galę prowadziły uczennice: Wioletta Kardynał, Zuzanna Kawiak, Roksana Chodorowska i Julia Kowalczyk.

Dużą atrakcją dla widowni szkolnej i zaproszonych gości stanowią występy „na żywo”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowali się: Zuzanna Pikuła i Julia Bagienko (kl.1a) oraz Monika Kość (kl. 3a), Kornelia Łabędzka (kl. 5a), Wiktoria Świątoniewska (kl. 6a) i Zofia Malinowska (kl. 3 gim.) w występach wokalnych, Julia Soroka i Julia Hamernik (kl. 4b) pokazały talent w grze na skrzypcach, a Aleksander Kowalski (kl. 4b) pokazał swoje umiejętności w grze na pianinie. Malwina Dzieniszewska (kl. 5a) zaprezentowała się recytując „pegazikowy” wiersz. Natomiast Katarzyna Siedlecka (kl. 2 gim.) wystąpiła ze swoim układem choreograficznym. Na rozstawionych sztalugach malowali „na żywo”: Hanna Peszek (kl. 6a) i Kacper Młynarski (kl. 5a). W pokazie figur akrobatycznych wystąpiły: Sara Fedorowicz (kl. 4a) oraz Jagoda Zając i Aleksandra Krymska (kl. 5a).  Imponująca była także lista osiągnięć sportowych. Przez cały rok sportowcy z Jaroszowa zebrali wiele tytułów, pucharów, medali i dyplomów reprezentując swoją szkołę na imprezach organizowanych na różnym szczeblu. Wyróżniono także radne Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, Szkolne Koło Wolontariatu oraz uzdolnionych ubiegłorocznych absolwentów.

Tego samego dnia odbywała się Regionalna Gala Talentów w Wałbrzychu, podczas której Zespół Szkolno – Przedszkolny z Jaroszowa reprezentował uczeń klas 1a SP – Ignacy Pieszko, która prezentował swój talent grając na skrzypcach.

Prezentacja multimedialna wykorzystana podczas gali zawierała prawie 300 slajdów i jest dostępna na szkolnej stronie internetowej - zsp.jaroszow.pl - w zakładce promującej projekt.

Zespół Szkolno-Przedszkolny otrzymał tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” w 2012 r., a koordynatorem projektu jest nauczycielka – Monika Bytnar-Gołembiowska.