Tuż po przerwie świątecznej - w dniach 4-6 kwietnia 2018 r. - 48 uczniów z klas IV – VII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie udało się w długo wyczekiwana wycieczkę do Warszawy.

Wycieczka do stolicy była ostatnim z zadań realizowanych w ramach projektu edukacyjnego ph. „Przyjaźń między dzieckiem a dorosłym. Myśli Janusza Korczaka inspiracją do kształtowania własnego charakteru”.

Program pobytu w Warszawie był bardzo ciekawy i obfitował w atrakcje. Uczniowie zwiedzili Muzeum „Polin”, gdzie wzięli udział w warsztatach dotyczących m.in. praw dziecka i działalności patrona szkoły. Spacerowali po Łazienkach Królewskich, zwiedzali Sejm, stadion PGE Narodowy. Poznawali także tajniki świata nauki w Centrum Nauki Kopernik, a w ostatnim dniu spacerowali po warszawskich ulicach, poznając miejsca znane z biografii Janusza Korczaka. Na Starówce odwiedzili Syrenkę Warszawską i uczestniczyli w lekcjach z historii sztuki w Muzeum Narodowym.

Dzięki wspaniałej pogodzie, która towarzyszyła uczniom podczas pobytu w Warszawie, można śmiało powiedzieć, że wiosenna wycieczka do stolicy na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Monika Bytnar – Gołembiowska, Bronisława Czapla i Jacek Krogel.