Piątkowe przedpołudnie – 13.04.2018 r. - w jaroszowskie przedszkole było zdominowane przez kolor zielony. Dzieci z wszystkich grup wiekowych przyszły ubrane w zielone ubranka, a ich głowy ozdabiały opaski z postacią żabek.

Pani Wiosna poprowadziła zajęcia, które charakteryzowały się elementem rywalizacji, z uwzględnieniem stopnia trudności w zależności od wieku dzieci. Żabki musiały: wśród obrazków czterech pór roku, rozpoznać obrazek przedstawiający wiosnę, odnaleźć zieloną piłeczkę w zabawie „ciepło – zimno”, rozpoznać zielone warzywo lub owoc smakując je i mając zamknięte oczy, rozpoznać warzywo lub owoc tylko go dotykając, była też „zielona zgaduj – zgadula”, taniec z zielonym balonem oraz zabawa z chustą animacyjną.

Wszystkim tym działaniom towarzyszyła muzyka, a zielony korowód przeszedł korytarzem szkoły. Na zakończenie odbyła się „zielona degustacja” przygotowana przez rodziców dzieci.