W środowe przedpołudnie 25.04.2018 r. na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu pn. „KL Gross-Rosen (1940-1945) - ocalić od zapomnienia”.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie znaleźli się w ścisłym gronie najlepszych uczestników tego konkursu. Zuzanna Kawiak (uczennica klasy III gimnazjum) zajęła I miejsce w konkursie wiedzy, Roksana Chodorowska (uczennica klasy II gimnazjum) I miejsce w konkursie multimedialnym, Maria Michałowska (uczennica klasy II gimnazjum) otrzymała wyróżnienie w konkursie multimedialnym, Dominik Antosiak (uczeń klasy V szkoły podstawowej) zajął III miejsce w konkursie plastycznym, zaś Kacper Młynarski (uczeń klasy V szkoły podstawowej) otrzymał szczególne wyróżnienie za wykonanie pracy plastycznej w postaci makiety obozu KL Gross-Rosen. Do konkursu nasi finaliści przygotowywali się przez wiele tygodni pod czujnym okiem nauczyciela - Tomasza Dziurli.