Od 19 marca do  8 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie został przeprowadzony konkurs plastyczny pt „Mój Kolega”.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Savoir vivre tak – jak Cię widzą, tak Cię piszą” realizowanego przez uczennice klasy II gimnazjum: Julię Kowalczyk, Aleksandrę Wnęk, Emilię Henike oraz Klaudię Goldian.

Uczniowie z klas I-III oraz IV-VI SP przedstawiali w pracach plastycznych, wykonanych różnymi technikami artystycznymi, swoich kolegów i koleżanki

W dniu 12.04.2018 r. jury w składzie: Edyta Pasternak – opiekun grupy projektowej, Sylwia Chrut – Rudnicka – pedagog szkolny oraz Julia Kowalczyk – lider grupy projektowej ogłosiło wyniki konkursu:

I miejsce zajęła uczennica klasy IVa Julia Adamczyk

II miejsce zajęła uczennica klasy Va Oliwia Gajos

III miejsce zajęła uczennica klasy IIa Oliwia Szczepanek

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk wicedyrektor szkoły Violetty Posłusznej – Koziałkowskiej nagrody pocieszenia, a prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły. Opiekunem przedsięwzięcia była nauczycielka - Edyta Pasternak.