Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się w Konkurs Języka Niemieckiego pn. „Deutschsprachige Länder.”

 

Uczniowie z klasy VII SP w składzie: leader zespołu - Diana Rogalska, Natalia Machnikowska i Paweł Markowski oraz II gimnazjum, którą reprezentowali: leader drużyny – Mateusz Brokos, Klaudia Goldian i Emilia Henike, jak również klasy  III gimnazjum: leader zespołu: Zuzanna Kawiak, Amelia Grabowiec oraz Sebastian Bohonos, zmagali się z trzema konkurencjami.

Pierwsza konkurencja konkursu polegała na odpowiadaniu na wylosowane pytanie dotyczące wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurencję drugą stanowił test gramatyczno-leksykalny. Natomiast w konkurencji trzeciej liderzy grup prezentowali kulturę oraz krajobraz wybranych przez siebie krajów niemieckojęzycznych w formie reklamy danego kraju ujętej w prezentacji multimedialnej.

Uczniowie klasy VII przedstawiali walory kulturowe Szwajcarii, klasa II gimnazjum  prezentowała Lichtenstein, natomiast klasa III opisywała krajobraz Niemiec.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji jury w składzie – wicedyrektor szkoły Violetta Posłuszna – Koziałkowska i nauczycielka Edyta Pasternak wyłoniło laureatów.

I miejsce – drużyna z klasy III gimnazjum

II miejsce – drużyna z klasy VII szkoły podstawowej

III miejsce – drużyna z klasy II gimnazjum

Wszyscy uczniowie otrzymali bardzo wartościowe nagrody książkowe oraz słowniki i plakaty. Cały konkurs został przeprowadzony przez niezastąpione uczennice klasy III gimnazjum:  Wiolettę Kardynał oraz Wiktorie Guzerę. Koordynatorem oraz organizatorem potyczek językowych była nauczycielka języka niemieckiego Edyta Pasternak.