W czwartek - 25 kwietnia 2018 r. -  w ramach projektu edukacyjnego - „Znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka – do czego doprowadza życie bez ruchu?” – na jaroszowskim boisku „Orlik” odbyło się spotkanie 20 uczniów klas III i IV z animatorem sportu oraz trenerem Unii Jaroszów - Marcinem Głodem.

Spotkanie miało charakter treningu piłki nożnej. Było w nim mnóstwo ciekawych ćwiczeń z piłką i bez piłki. Nie zabrakło też samej gry w piłkę nożną. Wszystko odbywało się w duchu fair play, wiele się mówiło również o znaczeniu aktywności fizycznej.

Uczniowie klasy II gimnazjum realizujący projekt, czynnie uczestniczyli w spotkaniu pomagając w organizacji rozgrzewki, pilnując dokładności wykonywanych ćwiczeń oraz czuwając nad dostępnością do sprzętu sportowego.

Całemu przedsięwzięciu dopisała piękna pogoda, tak więc uczestnicy treningu wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.