W piątek - 27.04.2018 r.  – w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się IV Szkolny Konkurs Przyrodniczy pt. „Segreguj z nami, walcz z odpadami”.

Do rywalizacji w konkursie stanęło 12 uczniów, którzy wygrali eliminacje w swoich klasach. Byli to:

- z kl. IV a: Julia Wiraszka, Oktawian Ziora, Jagoda Przepłata

- z kl. IV b: Aleksander Kowalski, Julia Hamernik, Michał Redlica

- z kl. V a: Kacper Młynarski, Nicole Matuszak, Dominik Antosiak

-z kl. VI a: Daniel Kuszaj, Milena Ziółkowska, Ernest Maicki.

Konkurs prowadziły uczennice z klasy VI a, które zajmowały się czytaniem pytań, sprawdzaniem prawidłowości odpowiedzi oraz przydzielaniem punktów. Zwycięzcami w tegorocznej edycji konkursu zostało troje uczestników, którzy w zaciętej rywalizacji uzyskali taką samą ilości punktów. A byli to (w kolejności alfabetycznej):

Hamernik Julia

Kowalski Aleksander

Maicki Ernest.

Celem konkursu było pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu segregacji odpadów w 5 frakcjach. Uczestnicy musieli również poradzić sobie z odpadami, które ze względu na swoją szkodliwość muszą trafić do specjalnie wyznaczonego w tym celu miejsca (np. przeterminowane leki do apteki). Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie, choć przydzielenie niektórych odpadów do właściwych pojemników sprawiło im problem.

Tegoroczny konkurs przyrodniczy odbywał się przy udziale publiczności, co miało dodatkowy walor edukacyjny. Zmaganiom uczestników konkursu przyglądała się również dyrektor szkoły Beata Jankiewicz, która na zakończenie wręczyła laureatom nagrody, a wszystkim uczestnikom dyplomy. Organizatorką przedsięwzięcia była nauczycielka - Dorota Burzyńska.

Gratulujemy  laureatom konkursu i życzymy wiele radości podczas obcowanie z piękną i czystą przyrodą